Sivilce Çıkmasını Önlemek

Günümüzde sivilce çıkmasını önlemek için kullanılan pek çok ilaç var. Ancak bu ilaçların yan etkilerini de unutmamak gerekiyor. Bütün bu ilaçların yanında sivilce çıkması evde uygulanan çok basit bir yöntemle önlenebilir.

Sivilce ilaçları olarak bilinen ilaçlar çok güçlü etkilere sahiptir. Bu ilaçlar pek çok ilaç gibi başka bir rahatsızlık üzerinde çalışılırken şans eseri bulunmuştur. Örneğin Viagra aslında bir kalp ilacıdır ancak vücut üzerinde bir başka etkisi olduğu fark edilmiş ve cinsel amaçlı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu yüzden de sivilce ilaçları yan etkileri olan ilaçlardır ve bu ilaçları doktor izniyle kullanmak gerekmektedir.

Sivilce çıkmasını önlemek için kullanılan sivilce ilaçlarının çoğunluğu doktor reçetesiyle verilmektedir. Bununla birlikte yan etkilerinden dolayı kullanacak olan kişi kapsamlı bir muayeneden geçirilir ve doktor uygun görürse bu ilaç verilir. Aynı zamanda ilaç verilirken hastanın da imzası alınarak bu ilacı kullanmak istediği resmiyete dökülür.

Pudra ve Limon Kolonyası
Bütün bu sivilce ilaçları ile uğraşmak istemeyenler ise kendi evlerinde tamamen doğal yollarla kendi sivilce ilaçlarını yapabilirler. Bu yöntem son derece basit bir yöntemdir. Sivilce çıkmasını önlemek için kullanılan bu yöntemde ihtiyaç duyulan şeyler bebek pudrası ve limon kolonyasıdır. Bunların dışında başka hiçbir şey gerekli değildir.

Bu uygulamayı sivilce çıkan yere yapmadan önce emin olmanız gerek bir tek şey var. O da sivilcenin çıkacağı yeri önceden bilmeniz. Eğer yüzünüzde bir sivilce çıkacaksa bu bölüm biraz kızarır ve çok az ağrı yaratır. İşte bu uygulamayı o bölgeye ve sivilce tam olarak çıkmadan önce yapmak gerekir. Bir çay kaşığı pudranın üzerine, pudra macuna dönüşecek şekilde limon kolonyası dökün. Sonrasında ise bu macunu sivilcenin çıkacağını hissettiğiniz bölge üzerine sürün. Bu işlemi akşam yatmadan önce yaparsanız sabah uyandığınızda hem o bölgedeki kızarıklığın hem de ağrının geçtiğini göreceksiniz.

Sivilce çıkmasını önlemek için yapılan bu işlemin herhangi bir yan etkisi yoktur ve her akşam yatmadan önce yaparsanız kısa bir süre sonra sivilcelerden kurtulduğunuzu gözlemleyeceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: