Sağlıklı Seks Pozisyonları Nasıl Olmalı?

Sağlıklı Seks Pozisyonları Nasıl Olmalı?

Seks hem erkek hem de kadınlar açısından önemli bir konudur. İlişkinin sürdürebilir olması adına seks hayatının mutlaka kontrollü olması gerekir. Bunun için seks sırasında neler yapılması gerektiği bilinmelidir. Gel gelelim çiftler üzerinde en sık şekilde durulan konulardan birisi de Sağlıklı seks pozisyonları nasıl olmalı diyebiliriz. Seks sırasında kimi zaman riskli bir takım pozisyon içerisine girebiliyoruz. Bu sebepten dolayı çiftlerin ilk olarak bilinçlenmesi gerekir. Ardından doğru bilinçlenme sonucunda cinsel ilişkiye girmelidir. Doğru seks pozisyonları sayesinde hem sağlığın risk altına girilmesi engellenir hem de daha fazla zevk alınır. Her ikisi de çiftler için ayrı önem taşıyan hususlar arasında yer alıyor.

Kelebek Yada Modifiye Seks Pozisyonu

Hem sağlıklı hem de daha zevkli şekilde seks pozisyonlarından birisi de kelebek ya da modifiye seks olduğunu söylememiz gerekir. Bu pozisyonun nasıl olduğuna baktığımız zaman ise kadının kalçaları erkek kasıklarına değmesi gerekir. Kadının bacakları ise erkeğin iki omzuna yaslanır şekilde olması gerekir. Bu pozisyon hız ve derinliğin belirlenmesine neden olur. Erkek ve kadınların daha fazla zevk almasına neden olur. Özellikle G noktasının uyarılmasını sağlar. Penetrasyon için harika bir pozisyonlardan biri olmayı başarıyor.

Modifiye Pozisyon

Sağlıklı şekilde seks yapmak isteyen kişiler için modifiye seks pozisyonu başvurmanız gereken yollardan birisidir. Kadın alt tarafta erkek üstte olur. Bacaklarını erkek birleştirir. Erkeğin penisini kadının genital bölgesine daha rahatça sokar. Kontrol erkekte olduğundan dolayı bu durumdan hem bayan hem de erkekler daha fazla haz alır.

Barikat Seks Pozisyonu

Sağlıklı bir şekilde sekse girmek hemen herkesin en büyük hayalidir. Bunun için mutlaka çiftlerin bilinçlenmesi gerekir. Başvuracağınız sağlıklı bir seks pozisyonu ise barikat olduğunu söylememiz gerekir. Bu seks pozisyonunda eller ön planda tutuluyor. Baş parmak ve işaret parmağı penisin etrafını sarması gerekir. Bu hareket, penis eroksiyon sorunlarının çıkmasını önler. Erkeğin daha kolay şekilde orgazm olmasına yardımcı olur. Erkek çok fazla zevk alırken aynı şekilde bayanda en az erkekler kadar zevk almış olur.

Sağlıklı Seks Pozisyonları Nasıl Olmalı?” için bir yorum

  • 18 Aralık 2017 tarihinde, saat 18:40
    Permalink

    Doktordan Bilgi sayesinde bir çok yeni şey öğrendim. Teşekkür ederim.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: