Hurma Neye İyi Gelir? Hurmanın Faydaları Nelerdir?

Hurma Neye İyi Gelir? Hurmanın Faydaları Nelerdir? konulu makalemizi bilgilerinize sunuyoruz.

Ramazan ayı deyince aklımıza gelen şeylerin başında gelen Hurma, tüketildiğinde sağlığımıza sağladığı bir çok olumlu etki ile biliniyor. Hurma, bulunduğumuz coğrafyanın asırlar boyu tüketilen bir meyvesidir. Peygamberimizin belki de her gün yediği, çok sevdiği bir meyve olan Hurmanın kalori dengesi ve faydalarına bir göz atalım.

10 gram hurma yediğinizde 28,5 gram kalori almış olursunuz.

Aynı şekilde 7.5 gr karbonhidrat, 6.5 gram şeker, 1 gram lif, 0.05 gram yağ, 0.25 gram protein yine 10 gramlık hurma tüketiminde vücudumuza aldıklarımızdır.

Hurma Kabızlığa İyi Geliyor

Kabızlık sorunu bir çok insanın düzensiz beslenme kaynaklı yaşadığı bir problemdir. Kabızlık tedavisinde doğal yolları tercih eden hasta çeşitli meyveler tüketerek şikayetini giderebilir. Hurma da bu meyvelerin başında gelir.

Hurma öncelikle bağırsaklarımızı çalıştırıyor. Kabızlığa iyi geliyor. Kabızlığınızın geçmesi için bir kaç adet hurma yiyebilirsiniz. Kabızlık şikayetiniz böylelikle sona erecektir.

Hurma Başka Neye İyi Gelir?

Açlığı ve tatlı ihtiyacını gidermek için de hurma kullanmalısınız.

Düzenli olarak hurma tüketimi kansızlığa ve beyin gelişimine de olumlu etki eder.

Hurma bir çok çeşide ayrılmaktadır. Hurmanın çok tatlı gelmesi halinde ılık suda dinlendirme yardımıyla şeker oranını dengeleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: