Doğal Yollarla Sigara Bırakma Yolları

Doğal Yollarla Sigara Bırakma Yolları

Sigarayı bırakmak için insan önce bir düşünmesi gerekir. İnsan sigarayı bırakabileceğine inanması gerekir. İnsan sigarayı bıraktıktan sonra hayal kırıklığı, kaygı, öfke, konsantrasyon eksikliği, iştah artışı, baş ağrısı, yüksek tansiyon ve sürekli sigaraya özlem gibi hisler besler kendince. İnsan sigarayı bırakmak için takviyeler kullanabilir.

Bağırsakları Çalıştıran Önemli Besinler

Lobelya: Değişik renklerde çiçek demetleri olan bitkidir. Lobelya, vücuttaki nikotin etkilerini azaltan, bir aktif terkip maddesi vardır. Lobelya aktarlarda bulunur. Günlük dozu 20 ile 60 damladır. Günde 3 kez kullanılır. Başlangıcı 3-5 damla ile başlanmalıdır. Kalp hastaları ve tansiyon hastaları kullanmaması gerekir.

Meyan kökü: Balgam söktürücü ve yatıştırıcı bitkidir. Tatlı bir tada sahiptir ve duman isteğini azaltır. Yorgunluğu azaltır ve enerji verir. Küçük bir parçasını çiğneyerek sigara isteğinizi giderebilirsiniz. Diyabet, yüksek tansiyon, böbrek hastalığı veya karaciğer hastalığı olanlar kullanamaz.

Acı biber: Dumanda bulunan tütün ve kimyasal maddelerin zararlarına karşı solunum sistemini hissizleştirir. Acı biberin antioksidan özelliği sigaranın akciğerlere verdiği zararları stabilize eder. Kullanımı ise bir bardak içine bir tutam acı biber koyup içmek.

Sarı Kantaron: Sigarayı bırakan insanlardaki oluşan siniri ortadan kaldırır. Stresle mücadele etmeyi sağlar ve sakinleştirir. Eğer ilaç kullanıyorsanız yan etki yapabilir. Hamile veya emziren kadınlar için tavsiye edilmez.

Yeşil Yulaf: Avena sativa veya yabani yulaf olarak da bilinir. Sigarayı bırakmak isteyenlerin en çok kullandığı üründür. Nikotin azalması ve özlemini azaltır. Sinir hastalarının sigarayı bırakmasında çok yardımcı olur.

Ginseng: Sigara içme istek sıklığını hafifletmeye yardımcı olur. Aynı zamanda fiziksel ve duygusal stres ile baş edebilmeyi sağlayan bir bitkidir. Kahvaltılarda gevreğe ya da bir bardak süt içerisine bir çay kaşığı ginseng tozu eklenerek kullanılabilir. Kalp problemleri, şeker hastalığı, şizofreni ya da hormon bozukluğu gibi bir hastalığınız varsa kullanmayın.

Kedi otu: Sigaradan tiksindiren şeyler arasındadır. Bir bitkisel yatıştırıcı ve anti-anksiyete takviyesi yapar. Bu bitki, beyindeki GABA reseptörleri ile etkileşimde bulunur ve bir sakinleştirici etkiye neden olur. İnsanlardaki sinirlilik, depresyon, huzursuzluk gibi rahatsızlıkların geçirmede kolaylık sağlar.

Çarkıfelek Çiçeği: Çiçeği vücudun gevşemesini sağlar, sinirlilik halini dindirir ve sigarayı bırakmaya yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: