Burun Estetiği Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Estetiği Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatları, günümüzde en fazla ilgi gören estetik ameliyatlardan bir tanesi. Çünkü burunun insan yüzünde yadsınamaz derece önemli bir yeri var. Bu sebeple burun estetiği ameliyatları her geçen gün toplumumuzda daha fazla ilgi görüyor. Peki estetik ameliyat olurken nelere dikkat edilmeli, doktor nasıl seçilmeli biraz bunlardan bahsedelim.

Öncelikle günümüzün ilerleyen teknolojisiyle birlikte burun estetiği ameliyatları çok daha ağrısız, sancısız ve sıkıntısız şekilde halledilebiliyor. Bundan birkaç sene önce uygulanan tekniklerin birçoğu rafa kaldırıldı. Yeni teknikler ile burun estetiği ameliyatları çok daha başarılı sonuçlar veriyor. Bu sebeple kesinlikle yeni ve günümüz çağına uygun tekniklerle operasyon gerçekleştiren doktorlarla çalışmanızda fayda var. Zira eski teknikleri kullanan doktorlara burun estetiği ameliyatı olursanız ameliyat sonrası süreç oldukça sancılı geçebilmekte.

Günümüz teknolojisine uygun yöntemlerle ameliyat yapan doktorların ameliyat sonrası garanti ettikleri temel unsur morluk ve şişliklerin azlığıdır. Eski tekniği kullanan doktorlarda ise morluk ve şişlik fazla olur, normal hayata dönme süresi fazlasıyla uzar. Bu sebeple kırarak ve tahribata yol açarak burun estetiği ameliyatı yapmak rafa kalktı. Günümüz lazer teknolojileriyle burunun öz yapısında fazla tahribata yol açmadan estetik ameliyat gerçekleştirilebilmekte, ameliyat sonrası rütin hayata dönüş süresi fazlasıyla kısalmaktadır.

Doktor seçerken dikkat etmeniz gereken temel kriterlerden bir tanesi doktorun referansları olmalı. Dijital çağa geçmemizle birlikte hemen hemen bütün burun estetiği ameliyatı yapan doktorların sosyal medyada aktif olduğunu söyleyebiliriz. Sosyal medyada yaptıkları before-after yani öncesi ve sonrası paylaşımları, kişilerin doktor seçiminde önemli rol oynuyor. Sizler de doktorların bu paylaşımlarını inceleyerek kendi burun yapınıza uygun, alanında uzman doktorlara kendinizi emanet edebilirsiniz. Bu hem ameliyat için sizi cesaretlendirir, hem de ameliyattan sonra oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçebilir.

Burun estetiği ameliyatı olmadan önce doktora kendimizi doğru ifade etmenin de ameliyatın başarıyla sonuçlanması açısından yadsınamaz bir önemi var. Doktorunuza ameliyat için gittiğinizde doktorunuzla tüm sıkıntılarınızı, istek ve beklentilerinizi paylaşın. Doktorunuzun sizi iyi anladığından emin olun. Hem kendinizi ifade edin, hem de onun sizi bazı konularda bilgilendirmesine fırsat verin. Başarılı bir burun estetiği ameliyatının sırrı, doktor ile hasta arasındaki iletişimin başarılı olmasından geçer.

Burnunuzda şekil bozukluğu dışında nefes alma problemleri de varsa bunları muayene esnasında doktora bildirin. Çünkü günümüz teknolojisinde hem burundaki şekil bozukluğu, hem de nefes alma problemleri çok rahat şekilde aynı anda çözülebiliyor. O sebeple burun ameliyatını sadece estetik açıdan düşünmeyin, yaşadığınız nefes alma problemlerinden kurtulmanız için de sizin için kaçırılmaz bir fırsat olabilir.

Ayrıca ameliyat sonrası burnunuzun nasıl bir hal alacağıyla ilgili şüpheleriniz ve korkularınız varsa tercih ettiğiniz doktorun bilgisayarda estetik tasarım hizmeti veren bir doktor olmasına önem verin. Bu yöntemi kullanan doktorlar ameliyat öncesi fotoğraflarınızı çekmekte, ameliyat sonrasında nasıl bir görünüme kavuşacağını size kendi yüzünüz üzerinden gösterebilmektedir. Böylece ameliyat sonrasında burnunuzun nasıl bir şekle gireceğinden emin olarak ameliyata girebilirsiniz. Ayrıca beklenmedik durumlara karşı elinizde somut bir veri olması açısından da bu tekniğin kullanılması önemli.
Zira ameliyat sonrası size gösterilen buruna sahip olamadıysanız doktor hakkında çeşitli işlemler başlatabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: